Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l
  • Компресори 25-900 l

Компресори 25-900 l

0 ден.
Производител: FINI
Шифра на производ: BK119
Достапност: На залиха
Количина:

Нашата палета на „ADVANCED“ компресори со ремен е дизајнирана за занаетчии и мали/средни индустрии, каде што квалитетот на воздухот, издржливоста и ефикасноста се суштински барања за секојдневна употреба.

Достапно на резервоари од 25 до 900 литри, со вредности на моќност од 2 до 20 HP.

Линијата ADVANCED се состои од едностепени и двостепени производи.

Едностепен (МК):

Резервоари со тркала за полесно носење;

Електромеханички прекинувач за притисок, редуктор на притисок со манометар и универзален брз петел;

Заштита од преоптоварување на електричниот мотор со рачно ресетирање.

Двојна фаза (БК):

Цилиндри од леано железо со механичка обработка за да се минимизира потрошувачката на масло и сегментите кои се предвлезени;

Алуминиумски среден колектор помеѓу вредностите на низок и висок притисок, плоча на вентили со висока ефикасност за да се обезбедат врвни перформанси.

Завршен колектор за да се обезбеди подобро ладење на влезниот воздух на резервоарот и целосно заштитниот појас;

Верзии „BKV“ социлиндар од леано железо во форма на V.

„БКТ Тандем“ со2 двоцилиндрични пумпни единици.

Достапно е и кај моделите со вертикален резервоар од 270 литри.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Раборно време:

Понеделник - Петок: 08:00 - 16:00 ч.
Сабота - Недела: Затворено

Контакт

  • 075 224 400
  • info@alati.mk

Facebook

АЛАТИ ТРЕЈД © 2024. UKION SHOPS