Папагалка 560mm
  • Папагалка 560mm

Папагалка 560mm

9.790 ден.
Производител: KNIPEX
Шифра на производ: 8701560
Достапност: На залиха
Количина:

Поголем капацитет за фаќање, но многу помала тежина од споредливите клучеви за цевки.

Брзо прилагодување на копче директно на работното парче, без ненамерно лизгање на спојницата.

Фино прилагодување за оптимално прилагодување на различни големини на работните парчиња и удобна ширина на рачката.

Самозаклучување на цевките и навртките: не се лизга на работното парче и потребна е мала сила.

Површини за фаќање со специјални стврднати заби, тврдост на забите приближно 61 HRC: висока отпорност на абење и стабилно држење.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Раборно време:

Понеделник - Петок: 08:00 - 16:00 ч.
Сабота - Недела: Затворено

Контакт

  • 075 224 400
  • info@alati.mk

Facebook

АЛАТИ ТРЕЈД © 2024. UKION SHOPS